(1 Yorum)

Hamile Yogası Eğitimi

Hamile Yogası; hamileliğin daha sağlıklı ve kolay geçmesine yardımcı olan destekleyici bir sistemdir. Anne adayları için hamileliğinde evde güvenli bir şekilde yoga yapmalarını desteklemek amaçlanmaktadır.
Hemen Bilgi Al
100 Saat
Eğitim İçeriği

Hamile Yogası Nedir?

Gebeler için özel olarak oluşturulan hamile yogası egzersizleri gebeyi duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak desteklemeyi amaçlamaktadır.

Nefes egzersizleri, yoga duruşları, meditasyon ve konsantrasyon çalışmaları ile hamileliğin daha sağlıklı ve rahat geçmesine yardımcı olan hamile yogası gebeler için önemli bir destekleyicidir.

Hamile yogası eğitmeni olarak,  nefes ve meditasyon çalışmaları ile gebenin daha bilinçli ve güvenli bir hamilelik süreci geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Neden Hamile Yogası? ( Hamile Yogasının Faydaları)

Hamilelik yogası doğru uygulandığında;

-Gebeyi güçlendirir,

-Zihinsel dinginlik sağlar,

-Doğum kaygılarının azalmasına yardımcı olur,

-Özgüvenin artmasını sağlar ,

- Gebelerin doğuma ve anneliğe nasıl hazırlanması gerektiği konusunda fiziksel ve zihinsel olarak destek verir,

-Normal doğum yapma şansı sağlar,

-Normal doğumun daha rahat gerçekleşmesine yardımcı olur,

-Bebek- anne arasındaki bağın kuvvetlenmesini sağlar.

Program Kimler İçin Uygundur?

Hamile yogası uzmanı olmak isteyen, yoga çalışması daha önce yapmayan ya da deneyimli yogacılar veya gebeliğini güvenli bir şekilde geçirmek isteyen her seviye ve yaştan herkes için hamile yogası eğitimini alabilir. Ayrıca, kariyer hedefini sağlık sektöründe düşünenler ve yeni bir kariyer fırsatı ya da meslek sahibi olmak isteyenler içinde uygundur.

Hamile Yogası Programı Ne Kazandırır?

Hamile yogası programı ile katılımcı tüm teknikleri öğrenerek , hamilelik sürecinde ve sonrasında anne adaylarına ders verebilecek yetkinliğe sahip olacaktır.

Hamile Yogası Eğitim İçeriği

Hamile yogası eğitimi birçok çalışmayı bir araya getiren, geniş içeriğe sahip bir eğitimdir. Hamile yogası eğitiminde alacağınız derslerde; bedeni tanıma, genel anatomi, farkındalık ve meditasyon, yogaya giriş ve pozları, hamilelik ve yoga, nefes egzersizleri, bebek ile bağ kurma, gebelik fizyolojisi, hamilelik dönemindeki genel süreçler ve rahatsızlıklar, hamilelik süresince değişen hormonlar ve etkileri, her üç trimester’a göre yoga duruşlarının ve nefeslerin planlaması gibi çok daha fazlası içerik yer almaktadır.

Eğitim Süresi;  Online + Uzaktan + Süpervizyon Eğitim olmak üzere 100 saattir. Aknet Ege olarak Hamile Yogası Eğitimi; Uluslararası Onaylı Sertifikalı olarak sunulmaktadır.

 

 

 


Eğitmenlerimiz
Yorumlar
HATİCE DİNÇER YILDIZ
Uzaktan eğitim olması çok güzel bir fırsat teşekkür ederim böyle bir eğitim i düşündüğünüz icin.
Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!
 

Formu doldurun, sizi arayalım!